A A A K K K
людям із порушенням зору
Комунальне некомерційне підприємство "Уманська психіатрична лікарня" Уманської міської ради

Історія та фото

 Лікарня людських душ

Лікувальний заклад виник у 1911-1912рр. Первісна назва «Водолечебница» . Побудував її лікар Вітковський – виходець із Польщі, за фахом невропатолог – фізіотерапевт. До Жовтневої Революції він там жив і лікував хворих.

Іноді до співпраці запрошував лікарів інших спеціальностей, а також пропонувались примітивні електросвітлові процедури. Радував око багатий інтер’єр приміщення: шкіряні меблі, ми, дзеркала, люстри, дубові дивани.

В 1918 році будинок водолікарні передано місцевому міськздороввідділу під інфекційну лікарню. Лише через вісім років заклад став складовою частиною робочої поліклініки м. Умані і відновив свою роботу як водолікарня.

Терапевт і невропатолог обслуговували хворих, проводили наукові дослідження. Наряду з безкоштовними місцями в лікарні практикувалося платне стаціонарне лікування. Організовується кабінет електро-світло-грязелікування для гінекологічних хворих який працює на госпрозрахунку.

З 1938 року, коли лікарня отримала статус наркологічної, над нею взяв шефство Київський психоневрологічний інститут.

Після таких змін в лікарню почали прибувати хворі з усіх регіонів країни, активно ведеться науково-дослідницька робота. До послуг пацієнтів комбіноване комплексне лікування медикаментами та фізметодами:

  • парафінотерапія,
  • масаж,
  • водолікування,
  • хвойні,
  • сірководневі,
  • перлинні,
  • содові,
  • хвойно-солоні ,
  • вуглекислі,
  • кисневі ванни;
  • циркулярний,
  • струменевий,
  • голчастий,
  • Шарко душі.

Лікарня набула популярності. Перевиконувався фінансовий план з госпрозрахунку і ці суми, додатково до коштів з місцевого бюджету, залишався в установі для поліпшення матеріальної бази.

В період Великої Вітчизняної війни лікарня припинила свою роботу. Обладнання та інвентар були знищені або розкрадені, і медперсоналу прийшлося після війни своїми силами готувати лікарню до обслуговування пацієнтів.

В лікувальну установу можна було потрапити лише по путівці від Київського облздороввідділу. З 60-х років проводить лікування алкогольно залежних хворих. Створені кабінети сексопатолога, гіпнотерапії, логопеда, невропатолога та дитячого психіатра починають приймати перших хворих.  

У 1965 році диспансер мав 50 ліжок з яких значна частина використовувалась для лікування психічнохворих в тому числі дітей.

У 1972 році диспансер став психоневрологічним відділенням Уманської міської лікарні. І лише в 1974 році відділення реорганізоване в психневрологічну лікарню з ліжковим фондом 120 ліжок.

Шли роки, зхмінювались головні лікарі Дубовськитй В.А. , Загірняк І.Т., Марченко К.І., змінювались нормативні документи і з 20.02.2003р. психіатрична лікарня із стаціонаром 100 ліжок і амбулаторією 105 відвідувань стала Уманською лікарнею № 2. Лікарню очолила лікар-психіатр І.М. Омелянчук.

В лікарні відкрита палата інтенсивної терапії на 6 ліжок при стаціонарному наркологічному відділенні, денний стаціонар на 15 ліжок при амбулаторно-поліклінічному психіатричному відділенні.

З травня 2009 року відкрито сайт ЗПТ (замісної підтримуючої терапії) для наркозалежних осіб на 30 чоловік. В лікарні впроваджуються сучасні методи діагностики та лікування.

В жовтні 2009року лікарні присвоєно вищу акредитацій ну категорію. Заклад має з медичної практики та ліцензію державної служби України з контролю за наркотиками. Проводиться робота по залученню додаткових коштів для поточних ремонтів приміщень лікарні.

З 2011 року була введена в дію газова топочна для опалення лікарні. Протягом 2009-2013 рр. колектив лікарні відмічався дипломами переможців в конкурсах « Черкащина край квітів та добра» та « Чисте місто».

В лікарні вчасно і якісно справляються з своїми обов’язками середній медичний персонал яких уміло координують завідуючий першим стаціонарним наркологічним відділенням Вайпан В.А., старша медична сестра Козак О.В., в.о. завідувачки 2-им стаціонарним психіатричним відділенням І.І.Турецька , старша медична сестра Горобець В.П.

В лікарні працює всього 75 чоловік медичного персоналу:

  • з них лікарі 11 чол. вища категорія- 4 чол. перша категорія - 2 чол. друга категорія 1 чол. 2 лікаря-спеціаліста
  • 22 молодших спеціалістів з медичною освітою,
  • всього атестовано 22 чоловіки
  • з них мають 19 – вищу кваліфікаційну категорію,
  • 2- першу кваліфікаційну категорію,
  • 2 – другу кваліфікаційну категорію,
  • молодший медичний персонал – 17 чоловік.

В країні відбуваються реформи в галузі охорони здоров’я. Рішенням 47-ї сесії Уманської міської ради від 11 квітня 2018 року за № 4.20-47/7 Уманська лікарня №2 реформована в Комунальне некомерційне підприємство «Уманська психіатрична лікарня» Уманської міської ради.

Розпорядженням Уманської міської ради від 15.06.2018 р. за №228рк Омелянчук Ірину Михайлівну, головного лікаря Уманської лікарні №2, переведено на посаду директора Комунального некомерційного підприємства «Уманська психіатрична лікарня» Уманської міської ради на умовах контракту терміном на п’ять років.

 

Робоче місце постової медичної сестри 1-го стаціонарного наркологічного відділення.

Буфетна 1-го стаціонарного наркологічного відділення.

Альбоми

(1 фото)

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора